Tipy na výlet

Kam vyrazit na výlet v okolí našeho penzionu

Vodní zámek Blatná

Určitě jste viděli pohádku Šíleně smutná princezna. Věděli jste ale, že jedním z míst, kde se pohádka natáčela, je vodní zámek Blatná? Do zdejšího rybníka spadl Václav Neckář, když jako princ Václav chtěl vidět tvář princezny, v komnatách zámku ronila slzy princezna nebo v zámeckých zahradách kuli pikle povedení rádcové. 

Zámek patří k jednomu z nejzachovalejších vodních panských sídel v České republice, a proto ho nezapomeňte navštívit. 

Při příjezdu do Blatné vás hned zaujme bílá zámecká věž, která se už z dálky odráží ve vodní hladině. Původně se jednalo o tvrz, jejíž počátky sahají do 13. století. Během 14. století tvrz získala charakter gotického hradu. V následujících stoletích došlo k dalším stavebním úpravám, při kterých zámek získal svou nynější podobu.

Od konce 18.století vlastní zámek rodu Hildprandtům z Ottenhausenu. Při prohlídce zámku objevíte také pracovnu přírodovědce Jana Evangelisty Purkyně, který na Blatné působil v první polovině 19. století jako domácí učitel.

Zámek je přístupný pro návštěvníky od dubna do října. Celoročně je však přístupný anglický park kolem zámku (9.00 – 18.00). V parku spatříte pávy, mnohdy koníky, na kterých se můžete svézt a především daňky, které můžete nakrmit. Vyzkoušet můžete zámeckou kavárnu Oh My Deer Café nebo zámecký lihovar.

Město Blatná mělo kdysi přízvisko město růží. Zdejší historii a vývoj přibližuje stálá regionální expozice v městském muzeu. Historické centrum města Blatná je dnes památkovou zónou. Občerstvit se zde můžete například v Kulturní kavárně Železářství U Šulců.
Návštěvu Blatné můžete spojit s výletem na Kadovský viklan nebo kostel sv. Jana Křtitele v Paštikách, jedno z posledních děl barokního architekta Kiliána Ignáce Dienzenhofera.

Rezervujte si svůj pobyt

Rezervujte si svůj pobyt

Penzion Kozí zámek

Kvášňovice 94

Zemědělská výroba Strolený, s.r.o.

IČO: 26340577