Tipy na výlet

Kam vyrazit na výlet v okolí našeho penzionu

Penzion Kozí zámek - nedaleké lomy

Skvělé koupání v lomech

Tohle je velká romantika krajina plná borovic a v ní dva lomy s průzračnou vodou. Žádné stánky, žádné atrakce, jen krásné tiché prostředí.

Zatopené žulové lomy se nachází necelé dva kilometry od penzionu. Oba dva lomy se nalézají ve své bezprostřední blízkosti a vy tak můžete pohodlně dojít po vyšlapané cestičce od jednoho k druhému.

A jak se k lomům dostanete? Jeďte od penzionu k hospodě, kde zahněte do prava. Nyní pojedete stále rovně, minete Jámský rybník, vyjedete kopeček a po chvíli polevu spatříte cestičku, která vás dovede k prvnímu lomu. 

Tento lom má horší přístup do vody, je hlubší, stinný a studenější. Můžete zde spatřit překousané stromy od bobra a opuštěné budovy, které lákají vyznavače airsoftu a paintballu. Pokud sem dorazíte, budete zde skoro sami, protože většina nadšenců se bude koupat ve vedlejším lomu.

Do druhého lomu je cesta více znatelná. První odbočkou vlevo jste se dostali k prvnímu lomu a hned vzápětí druhou odbočkou dojedete k lomu druhému.

Lom má několik pohodlných přístupů do vody, jedno molo a skály okolo umožňují skákání do vody. Po osvěžujícím koupání si budete moct odpočinout na žulových blocích, které zde zůstaly po těžbě kamene.

Penzion Kozí zámek - nedaleké lomy

Rezervujte si svůj pobyt

Rezervujte si svůj pobyt

Penzion Kozí zámek

Kvášňovice 94

Zemědělská výroba Strolený, s.r.o.

IČO: 26340577