Tipy na výlet

Kam vyrazit na výlet v okolí našeho penzionu

Do Klatov za jednorožcem

Už jste někdy viděli roh bájného jednorožce? V Klatovech se na něj v lékárně U Bílého jednorožce můžete podívat. Že se vám to nějak nezdá? Uvnitř nad vchodem opravdu najdete roh o kterém ve středověku věřili, že je z jednorožce. Ovšem my už nyní víme, že roh pochází z narvala, mořského kytovce. Přesto byste tuto unikátní lékárnu neměli minout.  Jedná se totiž o jednu z nejzachovalejších lékáren svého druhu na světě. Téměř veškerý mobiliář pochází z 18. století a vy se tak můžete vydat po stopách léčiv a nástrojů z této doby.  Provoz lékárny ovšem začal okolo roku 1639 a skončil až roku 1966. Lékárna byla poté zpřístupněna jako muzeum. Kromě původního mobiliáře zde můžete najít i kuriozity. Kromě zmíněného téměř dvoumetrového rohu narvala např. sušenou kozlí krev, vlčí játra nebo naložené cizopasníky v lihu. Pro svou unikátnost je lékárna zapsána v seznamu kulturních památek UNESCO, tak neváhejte a navštivte ji! U lékárny si můžete dojít to stejnojmenné cukrárny. 

Opomenout byste neměli ani dominantu klatovského náměstí, kostel Neposkvrněného početí Panny Marie a svatého Ignáce. Na začátku 17. století se v Klatovech usadili jezuité, kteří položili základy tohoto chrámu. Tři portály v čele kostela jsou dílem Kiliána Ignáce Dienzenhofera. Pod kostelem objevíte katakomby, které byly budovány jako pohřebiště pro členy řádu, jeho příznivce a významné měšťany. Ostatky zemřelých byly mumifikovány působením vzduchu, který těla pozvolna vysoušel tak, že nyní váží pouhých osm až deset kilogramů.

Krásný výhled na Šumavu uvidíte z Černé věže, která se tyčí do výšky 81 m a nachází se hned vedle zmíněného kostela. 

Projít se můžete Mercandinovými sady, dnes nazývanými Velký městský park, který je jedním z nejstarších městských parků v České republice. V parku najdete i Kolonádu, Cafe&Bar lázeňského typu.

Rezervujte si svůj pobyt

Rezervujte si svůj pobyt

Penzion Kozí zámek

Kvášňovice 94

Zemědělská výroba Strolený, s.r.o.

IČO: 26340577