Tipy na výlet

Kam vyrazit na výlet v okolí našeho penzionu

Brána šumavských kopců

Bránou Šumavy je nazýváno bývalé královské město Sušice. Město, které je známé svou sirkařskou historií, je pro mnohé výchozím bodem do tohoto krásného pohoří.

V Sušici sídlí i Muzeum Šumavy, kde se dozvíte nejen o historii města, ale i o výrobě sirek firmy Solo. V muzeu najdete i největší sirku na světě měřící 3,6 metru.

Dominantou sušického náměstí je renesanční radnice s 31 m vysokou věží, která nabízí výhled do krajiny. 

K jedněm z nejoblíbenějších míst v okolí Sušice patří rozhledna Svatobor. Kamenná rozhledna stojí na mystické hoře Svatobor. Pro Slovany byl Svatobor posvátným místem, sídlem pohanských bohů. Byl místem nejen kultovním ale i soudním.

Z rozhledny krásně uvidíte na celou Šumavu. Další oblíbené místo se nachází na vrchu Stráž, zvaném Andělíček. Na jeho vrcholu stojí kaple Anděla strážce a spatříte odtud Sušici jako na dlani. Vyhledávaná je také Otavská cyklostezka s asfaltovým povrchem měřící necelých 11 km. Část stezky je možné využít i pro jízdu na in-line bruslích.

Sušický úsek vás povede podél řeky Otavy do sportovně – odpočinkového areálu s pestrou nabídkou zábavy pro celou rodinu. Poté projedete historickým centrem města Sušice a potom zase klidnou stezkou při řece, kolem vodáckého tábořiště a nádraží.

Rezervujte si svůj pobyt

Rezervujte si svůj pobyt

Penzion Kozí zámek

Kvášňovice 94

Zemědělská výroba Strolený, s.r.o.

IČO: 26340577